Пожежа - це загроза будівлі, а дим - це загроза для нас
"Дим, з яким ми стикаємось, повинен бути нашим ворогом номер один, а не вогонь.
Пожежа - це загроза будівлі, а дим - це загроза для нас.
Так, пожежа загрожує цілісності конструкції, що в свою чергу загрожує людині, але якщо до поведінки різних конструкцій під час пожежі бути готовим, то структурні компоненти на нас не впливають. Однак дим і продукти всередині нього впливають на нас щоразу незалежно від нашої готовності. Пожежа складна і не можемо сказати впевнено, дивлячись на дим, яким буде рівень її токсичності. .... Ми повинні ставитися до всього диму так, ніби він є найбільш токсичним.
У доповіді UL 2010 « Вплив на пожежного димових твердих частинок» зазначається: «Спалювання матеріалів, що утворює нестачу повітря, насичене подразниками та канцерогенними продуктами, може спричинити виснаження».
Ці продукти спалювання присутні як у малих, так і у великих пожежах із синтетикою. Індивідуально, кожен з токсинів може бути безпечним, але при їх поєднанні виникають синергетичні ефекти, поєднані з довготривалими проблемами здоров'я внаслідок повторного впливу. Потрібно продовжувати проводити дослідження та навчати навчати людей, краще зрозуміти не тільки те, як ми переживаємо ці довгострокові наслідки для здоров'я, але і як їм запобігти.
Незалежно від того, чи ви є потерпілим, чи є ви членом міської пожежної частини, добровольцем із сільської частини, абомедичним працівником присутнім на пожежі, ви, швидше за все, піддаєтеся впливу шкідливої дії диму неодноразово.
"Національний інститут безпеки та гігієни праці (NIOSH) нещодавно провів два великі дослідження, присвячені раку у пожежних, і дійшов висновку, що пожежним загрожує 9-відсоткове збільшення діагнозів раку та 14-відсоткове зростання смертності, пов'язаної з раком, порівняно із загальною чисельністю населення в США"
Ми маємо усвідомлювати, що живемо у світі повному ризиків, але розуміння природи цих ризиків дозволить нам приймати більш успішні заходи боротьби для власного збереження.
Пожежний дим продовжує впливати на пожежну службу більш агресивно, ніж у минулі роки, завдяки постійним доповненням синтетики до наших будівельних матеріалів та предметів домашнього вжитку. Покращення розуміння того, як дим впливає на нас, краще захистить нас у довгостроковій перспективі.
Джейсон Крусен
Система для виявлення лісових пожеж
Лісова пожежа, яка сталася в Лахайні, Гаваї, у 2023 році трагічно забрала понад 100 життів і спалила 6500 акрів на острові Мауї, продемонструвавши, наскільки швидко лісові пожежі можуть поширюватися, що робить ефективні заходи реагування майже неможливими.