Дослідження: Міжкультурне порівняння поведінкових маршрутів та часу при евакуації під час лісових пожеж

25.12.2020

FSEG (FIRE SAFETY ENGINEERING GROUP) опублікував у новому журналі інформацію про  дослідження, що стосується поведінки представників різних культур та  їх дій під час ​​лісових пожеж. Дослідження було зосереджено на учасниках, які мають реальний досвід стихійних пожеж, і тих, хто не має досвіду, але проживає в зонах ризику, та розглянуло фактичні поведінкові реакції та гіпотетичні реакції на загрозу стихійних пожеж. Учасники були зібрані з півдня Франції та Австралії. Результати цього дослідження мають значення для планування евакуації, моделювання евакуації та управління пожежами, освіти та навчання.

Евакуація мешканців під час стихійних пожеж - процес, який дуже залежний від часу. Час може бути дуже обмеженим. Попередні дослідження інших видів інцидентів демонструють, що люди затримують евакуацію, починаючи вживати самостійно заходів у відповідь на загрозу. Однак в даний час є мало доказів того, які дії вживають люди ("поведінкові маршрути") -  скільки дій, які дії мають вищий пріоритет, і скільки часу приділяється їм.  Певне розуміння, щодо поведінки людей під час пожежної евакуації, існує там, де збираються дані - Австралія та США. Європейські регіони, яким все частіше загрожують стихійні лісові пожежі, бракує уваги та детальних досліджень.

Дослідження (N = 293) представляє перше міжкультурне дослідження поведінки людей, які стикаються з лісовою пожежею, воно порівнює поведінкові реакції людей на півдні Франції з реакціями людей в Австралії. Учасники, які мали реальний досвід стихійних пожеж, та ті, хто не мав досвіду, але проживає у зонах ризику, відповіли на запитання про те, що вони робили або що гіпотетично робили б, відповідно, і як довго, до початку евакуації.

Дослідження надає корисну доказову базу стосовно того, що роблять люди, і, отже, як довго може затримуватися їх евакуація у випадку пожежі. Збираючи дані опитування з менш добре вивченого регіону, схильного до пожеж (Південь Франції), і порівнюючи його з новими даними з більш вивченого регіону, схильного до пожежі (Австралія), це дослідження представляє перше міжкультурне дослідження поведінкових маршрутів та час маршруту (BI) при евакуації під час пожеж.

Огляд результатів

Результати показали, що в обох регіонах дискретні дії, що включають поведінкові маршрути, загалом були подібними, хоча їх пріоритет іноді відрізнявся. Однак при аналізі за категоріями пріоритетність дій була однаковою. Важливим є висновок про те, що регіональні відмінності також спостерігались стосовно: середньої кількості дій, часу, відведеного на дії, та впливу соціально-демографічних факторів із зазначенням географічних та культурних детермінант. Висновки щодо соціально-демографічних характеристик свідчать про те, що їх вплив на дії та час BI також був регіональним і міг стосуватися не лише географічних аспектів, але й культурних.

Його результати дають уявлення про те, яку поведінку можна узагальнити (наприклад, категорії дій, які найчастіше проводяться), а які можуть бути більш конкретними для регіону (середня кількість здійснених дій, пріоритетність окремих дій, загальний час, відведений на дії).

Поточний набір даних також забезпечує основу для користувачів евакуаційних моделей у досліджуваних регіонах, дозволяючи їм застосовувати BI до модельованих агентів та більш обгрунтовані оцінки часу до цих маршрутів, тим самим моделюючи більш реалістичну, деталізовану поведінку людини під час планування і управління пожежами в реальному житті.


Майбутні дослідження повинні зосередити більше уваги на тому, як фізичне, соціальне та політико-правове середовище, що визначає географію та культуру безпеки, впливає на поведінку людей у разі евакуації під час стихійної пожежі. Враховуючи зростання кількості пожеж по всій земній кулі та наслідки шкоди та порушення, що спостерігалися в останні роки, є нагальна потреба у подальших дослідженнях.


Проект є частиною більш широкого проекту GEO-SAFE, проекту, який отримав фінансування від програми досліджень та інновацій Європейського Союзу "Горизонт 2020" за грантовою угодою Марії Склодовської-Кюрі № 691161


Автори дослідження:

Сандра Вайчіуліте, Лінн М. Хулс, Ананд Веерасвамі, Едвін Р. Галеа, Міжкультурне порівняння поведінкових маршрутних дій та часу при евакуації під час пожеж. https://doi.org/10.1016/j.ssci.2020.105122


Джерело 

Booking.com
#Anti_Fire_Tech
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати